Senovážné náměstí 978/23, 110 00 Praha 1
775 647 349
Drobečková navigace

Hlavní stránka > Bioplyn > Technologie na BPS

Technologie bioplynových stanic TRIOL CZ

Dávkování pevné biomasy - TRIOLIET

Stacionární míchárna a dávkovač Trioliet
Přesné dávkování kvalitního materiálu, to jsou požadavky na dávkovače pevné biomasy. Stacionární míchárny holandského firmy Trioliet, vycházejí svou koncepcí z léta prověřených principů vertikálních krmných míchacích vozů. Míchárna Trioliet naložený materiál nejdříve nakrátí a zamíchá do homogení směsi. Následně, dle nastavených parametrů, přesně nadávkuje požadované množství materiálu do fermentoru. K dopravě připraveného materiálu jsou vužívány šnekové dopravníky nebo čerpadla značky Wangen.

www.trioliet.com

Prospekt stacionárních mícháren Trioliet

Čerpání pevné biomasy - WANGEN

Wangen - Bio-Mix_maly.jpg
Doprava některých materiálů z dávkovače do fermentoru bývá často problematická, zvláště u dlouhých a mazlavých komponentů jako je např. slamnatý hnůj. Tento problém řeší použití vřetenového čerpadla s výkyvným rotorem Wangen.
V mísící skříni tohoto čerpadla se zamíchá pevná složka biomasy, dodaná dávkovačem Trioliet, a kapalná složka, čerpaná přímo z fermentoru nebo koncového skladu. Zamícháním nového materiálu již před vstupem do fermentoru se urychluje fermentační proces a snižuje se požadavak na další následné míchání přímo ve fermentoru.
V provedení Bio-mix (Heavy duty), složí toto čerpadlo i jako odkameňovač a separátor nebezpečných předmětů.

www.wangen.com  Wangen - KL-S_maly.jpg

Prospekt vřetenových čerpadel Wangen pro bioplynové stanice

Míchání a čerpání - EISELE

míchadlo Eisele
Pro správný průběh fermentačního procesu je důležité optimální míchání materiálu ve fermentrou. Tak je dosaženo nejlepší výtěžnosti bioplynu a maximální efektivity provozu bioplynové stanice. Správné míchání nám zajišťují ponorná vrtulová míchadla Eisele rozmístěná na vnitřní straně obvodu fermentorů.
Dalším důležitým faktorem ovlivňující průběh fermentačního procesu je spolehlivé a rychlé čerpání mezi fermentory. Tuto operaci zajišťuje odstředivé kalové čerpadlo rovněž od německého výrobce Eisele. Rovněž tak je využíváno k čerpání vyhořelého paliva z koncového skladu do mobilních traktorových cisteren, které tento materiál dále aplikují jako hnojivo (NPK) na zemědělské pozemky.

www.eisele.de

Kogenerační jednotka - JENBACHER

motor Jenbacher
Srdcem každé bioplynové stanice zaměřené na výrobu elekrické energie a využití tepla je kogenerační jednotka. Účinost tohoto zařízení udává celkovou rentabilitu provozu biplynové stanice. Vysoká účinnost, spolehlivost a dlouhá životnost, to jsou parametry, které splňují kogenerační jednotky rakouského výrobce Jenbacher. Kogenerační jednotky této značky jsou již řadu let využívány k výrobě energie po celém světě. Narozdíl od jiných výrobců se Jenbacher od svého založení specializuje jen na výrobu plynových motorů.

www.jenbacher.com